Do You have a problem? We will help You

Kā izsekot tam, ko dara Jūsu bērns internetā?

Šodien internets ir pieejams ikvienam, gandrīz katrā ģimenē ir dators, telefons un protams internets. Kā arī mūsu bērni attīstās un aug kopā ar tehnoloģijām. Internetā uz šodienu ir viss, sociālie tīkli, spēles, informācijas avoti un citi. Bērni arī neatpaliek un jau mazi būdami pārzin vairāk interneta iespējas neka vecāki. Bet cik bieži mēs aizdomājamies par to, ko dara Jūsu bērns internetā, ne vienmēr bērni visu stāsta saviem vecākiem un pārsvarā to, ko viņi dara slēpj un neatklāj, pārsvarā bērni slēpj savu informāciju aizsargātu ar parolēm. Kamēr bērni ir mazi, bērniem tomēr ir nepieciešams zināt ko dara bērns, ar ko kontaktējos, ar ko aizraujas un vispār kas viņam patīk. Diemžēl, interneta plašumos ir pieejama dažāda informācija, ne tikai informatīva, bet arī tā, kas varētu kaitēt Jūsu bērnam un ietekmēt psihi. Tādēļ vecākiem nepieciešams interesēties ne tikai par skolu, atzīmēm un citu, bet arī par to, ko bērns dara brīvajā laikā, ar mērķi pasargāt no informācijas, kas bērnam varētu kaitēt un negatīvi ietekmēt. Pēdējā laikā ir strauji attīstījušās bērnu spēles, kuras ietekmē bērnus psiholoģiski, un, diemžēl, ne vienmēr vecāki paspēj uzzināt par šāda veida nodarbošanos un spēlēm, kuras spēlē bērns, un šādu spēļu rezultāts ir bēdīgs. Uz interneta plašumos pieejamo spēļu attīstības fonā, Computershelp.lv komanda nolēma informēt vecākus, kā viņi var pasargāt savus bērnus no interneta plašumu ietekmes savus bērnus. 

Sava bērna darbības internetā Jums ir iespēja izsekot, diemžēl, savādākā veidā Jūs neuzzināsiet ko patiešām dara Jūsu bērns. Tādēļ nav jābaidās no paša vārda izsekošana,  jo šāda izsekošana pasargās Jūsu bērnu no negatīvas ietekmes.

SVARĪGI!

Šajā rakstā Computershelp.lv komandas mērķis ir pastāstīt vecākiem, kuri ir noraizējušies par šo tēmu, kā to iespējams izsekot vai pārbaudīt.

Computershelp.lv komanda atbild tikai par šī temata tehnisko daļu, tādēļ par tālākām darbībām iesakām vērsties pēc palīdzības pie speciālistiem!

Kā IR IESPĒJAMS IZSEKOT BĒRNA DARBĪBAS INTERNETĀ?

Jums būs nepieciešams:

 1. Jums būs nepieciešama ierīce, kurā darbojas bērns
 2.  Nepieciešama Chrome pārlūkprogramma
 3. Nepieciešams Google konts, kuru Jūs dalīsiet ar savu bērnu

Tālāk Jums ir nepieciešams savam Chrome kontam pievienot lietotāju, kā to darīt, lasi tālāk:

KĀ PIEVIENOT LIETOTĀJUL

 1. Atveriet Chrome pārlūkprogrammu;
 2. Augšējā labajā stūrī nospiediet uz pogu ar savu vārdu un uzvārdu vai Контакты šo pogu;
 3. Izvēlieties Pārvaldīt lietotājus;
 4. Nospiediet Pievienot lietotāju;
 5. Izvēlieties attēlu un profila vārdu;
 6. Nospiediet Saglabāt. Atvērsiet jauns logs.
 7. Ieejiet Chrome pārlūkprogrammā ar jauna lietotāja profilu. (Pārlūkprogrammas grāmatzīmes, paroles un citi iestatījumi sinhronizēsies automātiski.)

 

Ar Chrome pārlūkprogrammu un Google kontu savstarpējo sinhronizācijas palīdzību, Jūs varēsiet pārskatīt visas mājas lapas, ko ir apmeklējis Jūsu bērns, paroles un citu informāciju, ka arī ir iespēja liegt iespēju apmeklēt kādas noteiktas lapas, pēc Jūsu izvēles, piemēram, mājas lapas ar saturu, kuras Jūs nevēlaties, lai redzētu Jūsu bērns.

Tagad Jūs veicāt darbības, kuru rezultātā Jūsu bērnam un Jums būs kopīgs Chrome konts. Bet ar to nepietiek, jo šādā veidā Jūs dalīsiet kopīgu kontu, Jums ir nepieciešams izveidot profilu priekš katra, lai ar Jūsu konta palīdzību netiktu līdz aizliegtai informācijai.

Ar kontrolējamo Chrome profilu ir iespējams:

 1. Pārskatīt mājas lapu arakstu, kurus ir skatījis lietotājs;
 2. Aizliegt apmeklēt noteiktas mājas lapas;
 3. Aizliegt iestatīt pielikumus un paplašinājumus;
 4.  Atslēgt un ieslēgt meklētāu ( pēc noklusējuma tas ir ieslēgts);
 5. Mainīt lietotāji iestatījumus.

Atšķirībā no Google konta, kontrolējamais profilam nav iespējams atvērt pieeju tādiem servisiem kā Gmail, Google+ un Google disks. Tas ļauj tikai kontrolēt lietotāja darbības Chrome pārlūkprogrammā.

 

KĀ IZVEIDOT CHROME KONTROLĒJAMO KONTU:

Uz datora (Windwos, Mac, Linux)

 1. Atveriet Chrome pārlūkprogrammu;
 2. Ielogojieties Chrome;
 3. Augšējā labajā stūrī nospiediet uz pogu ar savu vārdu un uzvārdu vai Контакты šo pogu;
 4. Izvēlietie Pārvaldīt lietotājus;
 5. Nospiediet Pievienot lietotāju
 6. Izvēlieties attēlu un vārdu;
 7. Iestatiet karodziņu blakus ar punktu ” Pārskatīt mājas lapas, kuras atver šis lietotājs un kontrolēt lietotāja darbības caur Goorle kontu”;
 8. Nospiediet uz bultu uz leju;
 9. Izvēlieties profilu;
 10. Ja Jums jau ir kontrolējamais profils, Jūs varat izmantot tā iestatījumus. Priekš tā nospiediet Importēt esošo kontrolējamo profilu.;
 11. Nospiediet saglabāt;
 12. Lai atvērtu profilu, nospiediet ” Pārslēgties uz profilu (profila nosaukums);
 13. Lai pārslēgtos uz savu kontu, nospiediet OK.

KĀ LIEGT IESPĒJU PĀRLŪKOT NOTEIKTAS MĀJAS LAPAS:

Pēc noklusējuma kontrolējamā profila lietotājs var atvērt jebkuru mājas lapu, bet Jūs varat liegt iespēju to darīt.

 1. Atveriet mājas lapu chrome.com/manage;
 2. Izvēlieties kontrolējamo profilu;
 3. Nospiediet Iestatīt;
 4. Sadaļā “ATĻAUT” izvēlieties JEBKURAS MĀJAS LAPAS
 5. Sadaļā “Boļēktās mājas lapas” ievadiet nepieciešamo adresi (piemēram, www.computershelp.lv)
 6. Sadaļā “Darbības” izvēlieties nepieciešamo variantu:
 7.  *Bloķēt domēnu un subdomēnu – kontrolējamā profila lietotājs nevarēs atvērt mājas lapas domēna www.computershelp.lv, piemēram www.computershelp.ru;
 8.  * Atļaut dažus subdomēnus – lietotājam būs pieejamas web adreses domēnā www.computershelp.lv tika ar Jūsu atļauju, piemēram, ja Jūs atļausiet pieeju images.computershelp.lv, lietotājs varēs atvērt šo lapu, taču mājas lapa www.computershelp.lv, neatvērsies;
 9.  * Bloķēt tikai šo domēnu – lietotājam būs liegta jebkura piekļuve domenā www.computershelp.lv, toties ieiet doemnā www.computershelp.ru lietotājs varēs;
 10. Nospiediet OK.

SVARĪGI!

Lai iestatītu piekļuvi dažādām versijām vienai un tai pašai mājas lapai, izmantojiet simbolu zvaigznīte (*). Ja Jūs vēlaties bloķēt lokālo www.computershelp.lv (piemēram, www.computershelp.ru), ievadiet www.computershelp.*

KĀ LIEGT PIEEJU SAVAM PROFILAM:

Pēc noklusēja kontrolējamā profila lietotājs var ieiet arī citos Chrome profilos. Ja lietotājs ieies Jūsu profilā, tad iegūs pieeju pie jebkurām Jūsu grāmatzīmēm, saglabātajā parolēm un citai informācijai. Ja Jūs vēlaties izvairīties no šāda veida situācija, tad Jums ir nepieciešams darīt:

 1. Atveriet Chrome pārlūkprogrammu;
 2. Augšējā labajā stūrī nospiediet uz pogu ar savu vārdu un uzvārdu vai Контакты šo pogu;
 3. Nospiediet IZIET UN BLOĶĒT.

Lai atkal no jauna ieietu savā profilā, ievadiet Google kontu.

Funkcija “IZIET UN BLOĶĒT” ļaus aizsargāt Jūsu personīgo informāciju.

Sargiet sevi un savus bērnus no nelabvēlīgas informācijas, kas pieejama interneta plašumos un no negatīvas ietekmes.