Do You have a problem? We will help You

Драйвер что это такое и для чего он необходим?-Draiveris un priekš kā tas ir nepieciešams?

Pērkat printeri, telefonu un citas ierīces, pieslēdzat to datoram, bet  ierīce nedarbojas? Šajā rakstā pastāstīsim, kāpēc un priekš kā ir nepieciešams draiveris.

Sāksim ar to, kas ir draiveris un kam tas nepieciešams. Draiveris ir speciāla ierīce ar kuras palīdzību strādā daudzas programmas, kuras ir Jūsu datorā. Gandrīz jebkura programma bez draivera nestrādās. Pārsvarā nepieciešamie draiveri nāk komplektā tieši no operētājsistēmās un pie ielādēšanas, datora operētājsistēma instalē draiverus, kuri ir nepieciešami, bez kuriem Jūsu operētājsistēma nevarētu patstāvīgi strādāt.

Pārsvarā, priekš printeriem, skaneriem, video kartēm, web-kamerām ir nepieciešami speciāli draiveri, kurus Jums vajadzētu piešķirt ierīces ražotājs!

Pārsvarā, kā tāds draiveris nav mijiedarbīgs ar dažādām aparatūras ierīcēm, to uzdevums ir imitēt tos. Piemēram, ja paņemt printeri, tā draiveris ieraksta datus un izved tos no savas programmas speciālā failā, kurš vēlāk tiks izprintēts! Kā zināms, mūsu operētājsistēma ir spējīga pārvaldīt ar visiem iespējamām virtuālajām programmām, kuras savukārt saprot tikai standarta programmu kopumu, kuras tajā ir iekļautas. Draivera uzdevums ir nodot operētājsistēmai šīs komandas tā, lai operētājsistēma spētu saprasts tos un apstrādāt!

Draiverim ir savas funkcijas. No sākuma tas ielādē un iziet reģistrāciju operētājsistēmā, tālāk draiveris veic izlādi ar visu to, ko ir saņēmis, tiešāk, faili, ierīce un, protams, atmiņa, pēc šīm veiktajām darbībām, draiveris atveras un notiek tiešais darbs. Kad draiveris ir ielādēts, operētājsistēma nolasa visas komandas no dotā draivera, tālāk operētājsistēma ieraksta visas komandas un saglabā tās. Tiklīdz ir pabeigta apstrāde, draiveris aizveras. Pēc visām augstākminētajām darbībām, draiveris tiek saglabāts operētājsistēmā un tagad dotā ierīce brīvi var kontaktēties un sadarboties ar šo operētājsistēmu.

Lūk, piemērs ar printeri!

draiver1

Jūs nopirkāt printeri, pieslēdzāt to, bet printeris nestrādā? Pastāstīsim kādēļ:

Pieņemsim, ka Jūs nopirkāt printeri, atnesāt to uz mājām un jau pieslēdzat to pie datora. Komplektā tiks pievienoti: instrukcija, vadi, disks un, protams, pats printeris, pārsvarā patērētāji nekad nelasa instrukciju un nepievērš uzmanību pievienotajam diskam, vienkārši pieslēdzot printeri pie datora un vēlas sagaidīt izprintētu dokumentu no sava jaunā printera, bet printeris nestrādā! Tā kā datorā netika instalēts draiveris, kurš ir diskā, kas tika pievienots komplektā, Jūsu dators redz printeri kā nezināmu ierīci un Jūs neko nevarat izprintēt vai ieskanēt attēlu un parādīt to uz ekrāna. Nepieciešams instalēt draiveri, kurš atrodas CD diskā, tiklīdz Jūs instalēsiet programmu draiveri priekš printera uz datora, sistēma uzreiz saprot, kāda ierīce tika pieslēgta un ar kādām funkcijām ir dotais printeris.

Ja Jūs pieslēdzat pie datora jebkuru ierīci tai komplektā vienmēr nāk disks ar draiveri, iesaku to instalēt, ja pat arī bez draivera viss strādā. Protams viss ir atkarīgs kādas funkcijas izpilda pieslēdzamā ierīce!

Ja rodas jautājumu, rakstiet komentārus, atbildēsim uz Jūsu interesējošo jautājumu!