Do You have a problem? We will help You

Kā pareizi un ātri meklēt informāciju Google

Meklēšanas sistēma Google uz šodienu ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa, parasti, ja mēs kaut ko nezinam, tad uzreiz vēršamies pēc palīdzības pie Google. Lietot google prot visi, tas uz šodienu nav nekas īpašs un tajā nav nekā sarežģīta. Bet par to kā lietot meklēšanas sistēmu Google efektīvāk noteikti visi nezin. Mēs Jums atgādināsim dažus vienkāršus paņēmienus rezultatīvai meklēšanai par kuriem lietderīgi zināt visiem. 

 

Meklēšanas Google mehānisms ir intelektuāls instruments, kurš cenšas saprast un pat prognozēt jebkuras Jūsu vēlmes. Toties priekš tā, lai meklēšanas sistēmas rezultāts atbilstu pilnīgāk Jūsu pieprasījumam, nepieciešams cik iespējams precīzāk noteikt savu jautājumu. Priekš tā ir speciāli meklēšanas operatori, par kuru esamību mēs vēlamies atgādināt Jums šajā rakstā, kāds, iespējams, par to uzzinās pirmo reizi.

  1. «kā nomainīt wi-fi paroli» (Pēdiņas)

Ja Jums ir nepieciešams atrast vārdu vai frāzi tieši šādā izskatā kā Jūs ievadījāt, bez jebkādām formas un vārdu secības izmaiņās, tad savu jautājumu ierakstiet pēdiņās. Tas ir visērtāk priekš noteiktas filmas meklēšanas pēc tās nosaukuma, dziesmas teksta, rindiņas vai rindkopas no grāmatas.

     2. kā nomainīt paroli-wifi (Mīnuss jeb domu zīme)

Ja Jums ir nepieciešams izslēgt no meklēšanas rezultāta visas mājas lapas, kuras satur noteiktu vārdu, tad ielieciet pirms tā mīnuss zīmi vai domu zīmi (bez atstarpes).

     3. kā ~nomainīt wifi paroli  (Tilde)

Tildes zīme lūgs Google sameklēt ne tikai pēc norādītā vārda, bet arī pēc līdzīgiem vārdiem un sinonīmiem.

    4. kā~nomainīt paroli OR wifi (OR)

Parastā režīmā Google cenšas sameklēt mājas lapas, kuras satur visus norādītos vārdus. Ja Jūs lieciet starp vārdiem OR (ar lieliem burtiem), tad saņemsiet meklēšanas rezultātā visas mājas lapas, kuras satur kaut vai vienu no šiem vārdiem.

   5. kā nomainīt* wifi (Zvaigznīte) 

Ar zvaigznītes simbolu var aizvietot nezināmus vārdus Jūsu pieprasījumā. Piemēram, ja Jūs neatceraties, tad vienkārši vārda vietā ievadiet * – zvaigznīti.