Ir problēma? Mēs Jums palīdzēsim!

Kādēļ nepieciešams atslēgt datoru pārtraukumu laikā?

Katru dienu Mēs izmantojam datoru un, protams, uzdodam sev jautājumu vai ir nepieciešams datoru slēgt laukā, uz laiku kamēr mēs nedarbojamies ar to, jo katram cilvēkam ,protams, ir nepieciešams atpūtas laiks, tādēļ arī rodas jautājums vai tomēr ir nepieciešams atslēgt datoru, pārsvarā nevēlamies to darīt, jo tiek rakstīts diplomdarbs, eseja, sacerējums vēl nav pabeigts vai arī tiek veidots projekts u.c. iemeslu dēļ, datoru nevēlamies atslēgt datoru, daudzi lietotāji vispār neslēdz  nekad savu datoru un pat neaizdomājas par to. Šajā rakstā pastāstīsim vai ir nepieciešams atslēgt datoru uz laiku, kamēr ar to nedarbojaties un cik tas ir nepieciešams – par šo Jūs uzzināsiet šajā rakstā.

Pirms atbildes uz šiem jautājumiem, ir nepieciešams tik skaidrībā ar dažiem elektronisko datoru komponentu īpašībām un iemesliem kādēļ dažreiz pirmslaicīgi ierīce pārtrauc darbību. Ļoti bieži lietotāji uzskata, ka bieža datora ieslēgšana ir kaitīga datora darbībai, pirmkārt, elektriskas pārslodzes dēļ. Vēlamies Jūs informēt, ka PC detaļas pārsvarā pārstāj darbību nevis elektrības dēļ, bet gan pārkaršanas dēļ. Ieslēdzot datoru tā elektriskās komponentes pārkarst, kas noved pie detaļu paplašināšanās, bet pie atslēgšanas sašaurinās un atdziest. Ar laiku tas noved pie pirmslaicīgas mehānisku detaļu sabojāšanās. Ilgstošas siltuma paplašināšanās un sašaurināšanās darbības dēļ, mikroshēmās parādās plaisas, rodas vadītāju pārtraukumi, noārdās lodēšanas savienojumi un  tiek ietekmēti arī kontakti. Komponentes, kurām ir siltuma ieguve (procesori, tranzistori, stabilizatori u.c.) var pārstāt darbību pārsilšanas dēļ, ja tiek ietekmēta siltuma apmaiņa starp tiem. Temperatūras paplašināšanās un sašaurināšanās nelabvēlīgi ietekmē ne tikai plates un mikroshēmas, bet arī cietos diskus. Dažreiz ir dzirdama krakšķēšana vai klikšķi darbā ar cieto disku.  Tas nozīmē, ka notiek diska galviņas novietojuma pielāgošanās, ievērojot tās relatīvi paplašināšanos vai samazināšanos.

No visa augstākminētā, domāju, ka Jūs jau paši esat secinājuši, ka pats labākais veids datora ilgstošas darbības uzlabošanai ir pastāvīgas temperatūras uzturēšana datora darbošanās laikā. Bet šādu veidu izmanto tikai priekš servera stacijām, kuru darbības laiks visu diennakti, ofisā vai mājās tas būs nelietderīgas elektroenerģijas patēriņš un pavisam nevajadzīgs troksnis nakts laikā.

Tieši tādēļ, pats labākais variants izvairīties no siltuma ietekmēšanas uz datora komponentēm tas ir tā ieslēgšana darba sākumā un atslēgšana beigās.

Neatslēdziet datoru īslaicīgu pārtraukumu dēļ un atpūtas brīžos – tad Jūsu dators kalpos Jums ilglaicīgi!

Pierakstieties, rakstiet komentārus, lasiet katru nedēļu jaunus rakstus!