Ir problēma? Mēs Jums palīdzēsim!

MS Word funkcija kā saskaitīt rakstzīmes

Reizēm lietotājs saskaras ar to, ka MS Word programmā nepieciešams aprēķināt vārdu daudzumu, tas var būt nepieciešams situācijā, kad ir nepieciešams tulkot tekstu, diplomdarba rakstīšanā, vai darbs, vai  Copywriter darba, ja strādājat pēc pasūtījuma u.c. darbu veikšanai. Kad Jūs saskaraties ar šo uzdevumu, Jūs domājat ka spēsiet saskaitīt manuāli vārdu skaitu, un, protams, Jūs varat to darīt, bet tādējādi Jūs zaudēsiet daudz laika. Saskaitīt rakstzīmes vai vārdus manuāli aizņem daudz laika, turklāt tas nemaz nav nepieciešams. Mūsdienu modernajā tehnoloģiju pasaulē Jūsu vietā šo darbu paveikt dators.

Šajā rakstā pastāstīsim un parādīsim kā viegli tikt galā ar uzdevumu bez lieka laika patēriņa. Šī metode ļaus būtiski ietaupīt savu laiku.

Kā piemērs tiks rakstīts par MS Word 2013, bet princips nemainās arī citu gadu programmās.

Pirmkārt, kas Jums ir nepieciešams:

  • Ievietojiet vajadzīgo tekstu MS Word programmā (ja Jūs rakstītais teksts ir rakstīts citā programmā);
  • Atlasiet jeb iezīmējiet tekstu, kuru vēlaties aprēķināt, ar peles kreiso taustiņu;
  • Atrodiet sadaļu vadības panelī „Recenzija”;

Tālāk ir sadaļā “Recenzija” nepieciešams atrast punktu “Statistika”;

Tiklīdz Jūs nospiedāt uz punktu jeb sadaļu  “Statistika”, tiek parādīts logs, kur Jums visu nepieciešamo informāciju par izcelto tekstu: sākot ar rakstzīmju vārdu skaitu, rakstzīmes ar / bez atstarpēm un beidzot ar rindiņu un rindkopu skaitu.

Lūk šādā veidā ātri un vienkārši ir saskaitīts rakstzīmju skaits! Lietojiet šādu rīku savā darbā ar tekstu, ja radīsies jautājumi, rakstiet komentārus kā arī pierakstieties jaunumiem, nākamais raksts būs par efektīvu un ātru dokumentu, sacerējumu, referātu vai projektu recenzijas veikšanu MS Word programmā.

Cienījamie lasītāji, lūgums rakstīt komentāros kādas tēmas Jums būtu interesantas un kuras Jums būtu nepieciešamas!